Ευχαριστήρια Επιστολή

Με αφορμή την επιτυχή ολοκλήρωση των αναβαθμιστικών ενεργειών  που υλοποιήθηκαν κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους 2018-2019  στο Γυμνάσιο Λ.Τ. Έμπωνα, θα θέλαμε να σας αποδώσουμε  τα θερμά μας συγχαρητήρια για την εύρυθμη και αποτελεσματική ανταπόκριση της Σχολικής Επιτροπής Β/θμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Ροδίων και ιδιαίτερα στην πρόεδρο κυρία Ατσίδη Ελπίδα. Σε ότι αφορά, στο σχολείο μας, σας εκφράζουμε τις  ειλικρινείς  ευχαριστίες  μας για την υποστήριξη που  εκ της θέσης σας μας προσφέρατε, αφού θέσατε ως βασική προτεραιότητα  τη συντήρηση και την αναμόρφωση  των αυλείων χώρων και όψεων του σχολικού μας συγκροτήματος, όσο εξαρτιόταν από εσάς, ώστε  να λειτουργούμε  με τις καλύτερες δυνατές συνθήκες. Χάρη στη διαρκή συμπαράστασή σας και στις  ενέργειές σας  τα μέλη της σχολικής μας κοινότητας –καθηγητές, γονείς, μαθητές- εργάστηκαν απρόσκοπτα σ’ ένα οικείο  και  καλά οργανωμένο περιβάλλον. Ο στόχος  υλοποιήθηκε αναφορικά με την ανάδειξη και τη βελτίωση της στέγης εκπαίδευσης των μαθητών/τριών μας, η όψη της οποίας προσφέρει μία αισθητική και ψυχική απόλαυση  στους εμπλεκόμενους στην εκπαιδευτική διαδικασία.

Σας ευχόμαστε  ολόψυχα  τη συνέχιση  της καρποφόρας προσπάθειας σας!!!

Με ειλικρινή εκτίμηση,

Μπούτης Μιχαήλ

και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γυμνασίου Λ.Τ. Έμπωνα.