Τελετή Βράβευσης Ευρωπαϊκών Σχολείων στο Κοινοβούλιο της Ρουμανίας

Μεγάλη τιμή για το σχολείο μας, η πρόσκληση που λάβαμε από τον ίδιο τον Υφυπουργό Εκπαίδευσης της Ρουμανίας κ Lixandru Florian να παρευρεθουμε στη βράβευση σχολείων που συμμετέχουν σε ευρωπαϊκά προγράμματα και διακρίθηκαν σε αυτά. Η βράβευση έγινε στο εντυπωσιακό κτίριο του κοινοβουλίου της Ρουμανίας, η οποία έχει και την προεδρία της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Παρουσία της Υπουργού Εκπαίδευσης της Ρουμανίας κα. Ecaterina Andronescu καθώς και άλλων στελεχών της κυβέρνησης, 87 σχολεία βραβεύτηκαν, ανάμεσα σε αυτά και το σχολείο με το οποίο είμαστε εταίροι. Ως Διευθυντής του Γυμνασίου Λ.Τ. Έμπωνα νοιώθω ικανοποίηση και υπερηφάνεια για τον Σύλλογο μας και τα παιδιά μας αφού όλοι μαζί ενώσαμε τις δυνάμεις μας, εργάστηκαμε και συνεργαστήκαμε ώστε να πετύχουμε αυτή την εξαιρετική διάκριση. Το σχολείο μας πλέον χαράζει νέους ορίζοντες… Ευρωπαϊκούς!